W ciągu ostatnich dwóch dekad, paleta suplementów diety została całkowicie zmieniona. Dwadzieścia lat temu dostępne były tylko witaminy, minerały, proteiny, odżywki węglowodanowe oraz produkty z zawartością aminokwasów. 

Wtedy jeszcze nikomu nie sprawiło trudności dobranie suplementów w taki sposób, aby spełniały one wszystkie możliwe potrzeby. Od tego czasu sytuacja znacznie się zmieniła, producenci z roku na rok dostarczają na rynek dziesiątki bądź setki różnych produktów. Ze względu na te okoliczności, przed doborem i połączeniem suplementów diety należy wziąć pod uwagę wiele ważnych kryteriów.

Pierwszy krok to określenie celu, którego masz zamiar osiągnąć! Do tego najpierw musisz poznać swój obecny poziom sprawności fizycznej, i określić budżet, jaki chcesz przeznaczyć. Warto też sprawdzić, czy przypadkiem nie jesteś uczulony na zawarte w produktach mikro i makroelementy czy inne składniki odżywcze.

Należy również pamiętać, że suplementy diety nie mogą zastąpić dobrze dobranej i zróżnicowanej diety, służą jedynie jako suplement do niej. Aby osiągnąć zamierzony efekt, dieta i cele muszą być spójne. Przed rozpoczęciem diety, warto zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami na temat odżywiania oraz ćwiczeń.

W tym dziale postaramy się stworzyć artykuły odpowiadające na nurtujące Was pytania, zarówno dotyczące suplementacji, jak również zdrowego odżywiania i prawidłowego treningu. Czekamy na Wasze sugestie oraz pytania!

Porady, ciekawostki, informacje, a także nowości i polecane suplementy diety – to wszystko znajdziecie w Express Elblag w serwisie Fitness.

O istotnych kwestiach związanych z suplementami diety, informował będzie na naszych łamach właściciel sklepu BodyMass.Pro, w którym znajdziecie najtańsze produkty tego typu w Elblągu. Więcej informacji znajdziecie klikając w zdjęcie poniżej.  

BodyMass Elbląg - najtańsze suplementy diety

Komentarze