Inwestycje na Modrzewinie - fot. www.ElblagWBudowie.pl

Trwają zaawansowane prace nad budową dwóch kolejnych fabryk na Modrzewinie. Do budowy przystąpiła także firma Nutrimilk gdzie wykonawca pracuje nad przygotowaniem gruntu pod budowę. W tym roku możemy się także spodziewać rozpoczęcia budowy Firmy Lira, w sąsiedztwie istniejącej już firmy Posteor.

Inwestycja Nutrimilk

Na elbląskiej Modrzewinie Nutrimilk Sp. z o.o. rozpoczęła realizację inwestycji wartej 15 milionów złotych. Buduje pierwszy zakład produkcyjny w branży spożywczej. Hala produkcyjna to obiekt o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. metrów kwadratowych. Pracę w Nutrimilk na Modrzewinie ma znaleźć wstępnie kilkanaście osób. Docelowo, wraz z rozwojem, firma zamierza zwiększać zatrudnienie.

Założona w ubiegłym roku w Elblągu spółka Nutrimilk, zajmować się będzie produkcją preparatów mlecznych. W ofercie elbląskiej firmy znajdują się produkty i preparaty mleczne, wytworzone z dostępnych na rynku składników, które służą do dalszej produkcji wyrobów spożywczych. Firma spełnia oczekiwania między innymi producentów pieczywa, masła, sera, jogurtów, lodów, napojów, zabielaczy. Zakład na Modrzewinie tworzyć też będzie półprodukty, głównie na eksport. Będą z nich korzystać firmy zajmujące się produkcją m.in. wafelków, czekolady, czy jogurtów.

Wizualizacja fabryki Nurtmilk
Wizualizacja fabryki Nurtmilk

Zakład produkcyjny Nutrimilk powstaje w Elblągu na działce o powierzchni 0,7. Zakres realizacji inwestycji obejmuje budowę hali o funkcji produkcyjnej i magazynowej z konstrukcji stalowej oraz murowanego obiektu biurowego.

Promus na Modrzewinie

Promus, który istnieje na rynku od 2003 roku i produkuje linie technologiczne dla branży spożywczej, części zamienne do maszyn i urządzeń przemysłowych oraz konstrukcje stalowe buduje fabrykę w Elblągu.

Przedmiotem inwestycji jest nowy zakład produkcyjny producenta. Inwestycja powstanie na Modrzewinie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Promus zainwestuje w Elblągu 26,5 mln zł i utworzy 20 nowych miejsc pracy oraz utrzyma 47 stanowisk pracy.

Elstar inwestuje w Elblągu

Inwestycje na Modrzewinie - www.ElblagWbudowie.pl
Inwestycje na Modrzewinie – www.ElblagWbudowie.pl

Pod koniec ub.r. spółka Elstar przeprowadziła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie hali produkcyjnej z zapleczem socjalno-biurowym w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie). Realizacja inwestycji jest w trakcie. Obiekt powstaje również SSE, na elbląskiej Modrzewinie.

Inwestycja firmy Elstar pochłonie 18 mln złotych. Firma utworzy co najmniej 20 nowych miejsc pracy.

Inwestycja spółki Lira

Spółka Lira ma zamiar wybudować centrum badawczo-rozwojowe technologii oświetleniowych w Elblągu. Inwestycja ma powstać na Modrzewinie przy ul. Kwiatkowskiego.

W ramach przedsięwzięcia powstaną docelowo obiekty o powierzchni ok. 6,5 tys. mkw.

W I fazie inwestycji zaplanowano lokalizację hali o powierzchni ok. 3 tys. mkw., w drugiej powstanie budynek technologiczny o powierzchni 2 tys. mkw. Natomiast ostatni etap obejmie realizację laboratorium z częścią biurową (1,5 tys. mkw.).

Przy projekcie współpracuje biuro Atelier Hoffmann.

Wizualizacja Fabryki Lira
Wizualizacja Fabryki Lira

Źródło: www.ElblagwBudowie.pl

Komentarze