CBA w Elblągu - fot. Fakt.pl

Dziesięć osób zostało zatrzymanych przez agentów CBA w związku z postępowaniem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) prowadzi pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku postępowanie dotyczące między innymi niedopełnienia obowiązków przez jednego z elbląskich funkcjonariuszy Służby Celnej. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna ujawniał osobom nieuprawnionym informacje o planowanych w Urzędzie Celnym postępowaniach kontrolnych w zakresie przestrzegania przepisów ustawy o grach hazardowych.

– W związku z tą sprawą agenci CBA zatrzymali 10 osób, w tym funkcjonariusza Urzędu Celnego w Elblągu, któremu prokuratura przedstawiła zarzut przekroczenia uprawnień. Pozostali zatrzymani to właściciele punktów z automatami gier, którzy  usłyszeli zarzuty urządzania i prowadzenia gier na automatach bez wymaganej koncesji. Wobec wszystkich prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze. – poinformował Rzecznik Prasowy CBA Jacek Dobrzyński.

– W toku przeszukań zabezpieczono 17 nielegalnych automatów do gier. Centralne Biuro Antykorupcyjne wykonywało czynności w tej sprawie przy udziale pracowników Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie oraz funkcjonariuszy Izby Celnej w Gdyni. – dodaje Jacek Dobrzyński.

Komentarze