Dzisiejsze, intensywne opady deszczu, jak zwykle sprawiły, że część piwnic w naszym mieście została podtopiona. Tak było na Starym Mieście oraz na ulicy Dolnej, która zawsze podczas bardziej obfitych opadów deszczu zostaje zalana.

– Dzieje się tak, ponieważ studzienki burzowe są niedrożne i nie nadążają z odbiorem wody, której na minutę przybywa w dużej ilości. – mówi nam jeden ze strażaków. – Jesteśmy przygotowani, że każde intensywne opady deszczu w Elblągu, to kolejne nasze interwencje. Zazwyczaj w takich sytuacjach pojawiamy się w tych samych dzielnicach – dodaje.

Opady deszczu, którym towarzyszyły wyładowania atmosferyczne, przechodzące przez nasz region, nie były tak silne jak w innych regionach kraju.

Nawałnice nad Polską

Jak informuje portal Twoja Pogoda – tak gwałtowne i niszczycielskie burze, jakie dzisiaj przetaczały się z zachodu na wschód Polski, zdarzają się bardzo rzadko. Już ponad tysiąc razy strażacy wzywani byli od usuwania powalonych i połamanych drzew, zabezpieczenia uszkodzonych lub zerwanych dachów i wypompowywania wody z zalanych posesji i dróg.

Najwięcej szkód materialnych nawałnice poczyniły w woj. lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Bez prądu jest prawie 90 tysięcy gospodarstw domowych.

Co przyniesie w pogodzie poniedziałek?

Według synoptyków, poniedziałek (20 lipca 2015 roku) w Elblągu minie bez opadów, ale będzie dużo chłodniej. Temperatura odczuwalna będzie wynosić około 17 stopni Celsjusza. Kolejne dni będą cieplejsze ale do końca lipca częściej towarzyszyć nam będzie deszcz niż słońce.

Komentarze