Dzień Dobry Elblążanie. W weekend Poranny Express w wersji skróconej pojawia się jedynie na Facebooku, ale w związku z komunikatem specjalnym, informacje publikujemy na łamach portalu.

Ostrzeżenie meteorologiczne dla Warmii i Mazur: Pomiędzy godziną 10:00 a 20:00 temperatura w cieniu będzie osiągać maksymalnie do 32 stopni.

Zagrożenia: Przebywanie na pełnym słońcu przez dłuższy okres może się skończyć odwodnieniem i udarem słonecznym. Wysoka temperatura szczególnie stanowi zagrożenie dla kierowców i ich sprawności psychofizycznej. Możliwe są uszkodzenia linii energetycznych, dróg asfaltowych i przedmiotów wrażliwych na wysoką temperaturę. Nastąpi wzrost zagrożenia pożarowego w lasach związany ze spadkiem wilgotności ściółki leśnej.

Ochrona: Zalecane jest unikanie przebywania w pełnym słońcu. Należy spędzać upał w miejscach zacieniony. Wychodząc na pełne słońce należy stosować kremy z wysokim filtrem UV. W ciągu doby powinno się wypić od 2 do 4 litrów wody, najlepiej mineralnej. Należy maksymalnie ograniczać picie kawy oraz napojów alkoholowych.

W sobotę 18 lipca imieniny obchodzą: Erwin, Kamil, Wespazjan, Emil. Dla solenizantów i dzisiejszych jubilatów ślemy najlepsze życzenia, a wszystkim Wam życzymy udanej soboty 🙂

Komentarze