Ruch Kikiza w Elblągu bez Falkiewicza i Lewandowski

Choć póki co, oficjalnie Paweł Kukiz przedstawił reprezentantów swojego Ruchu jedynie w województwach, jestem niemal pewien, kto będzie reprezentował Ruch Kukiza w naszym okręgu i mieście.

10 lipca Kukiz przedstawił listę wojewódzkich reprezentantów Ruchu. I tak, w warmińsko-mazurskim, na szczeblu wojewódzkim, Ruch Kukiza oficjalnie już reprezentuje Grzegorz Paciulan. To przewodniczący Forum Związków Zawodowych województwa Warmińsko-Mazurskiego. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju.

Kolejnym krokiem Pawła Kukiza ma być przedstawienie wieloosobowych zespołów działających wokół reprezentantów wojewódzkich. – Te zespoły, wraz ze wspierającą mnie Radą Społeczno-Ekspercką, składającą się z ludzi, którzy nie będą kandydować w wyborach parlamentarnych, wyznaczą 41 mężów zaufania w każdym okręgu wyborczym w wyborach parlamentarnych. W porozumieniu z nimi będziemy układać listy wyborcze i prowadzić kampanię wyborczą w październikowych wyborach – powiedział kilka dni temu Paweł Kukiz.

– Nie wykluczam, że w wielu komitetach referendalnych działają ludzie, którym będziemy mogli zaproponować miejsca na naszych obywatelskich listach wyborczych do Sejmu – zapowiedział Kukiz.

Ruch Kukiza w Elblągu

Wszystko wskazuje na to, że ci elblążanie, którzy snuli szerokie plany i wizje „podłączając się” pod działalność Pawła Kukiza, zostali na lodzie. Nie uda im się tworzyć list wyborczych do parlamentu, a tym samym nie będą mogli miejsc na listach obsadzić sobą czy ludźmi dla których tak naprawdę pracują. Mam tu na myśli Kazimierza Falkiewicza, któremu w działaniach wtórował Mariusz Lewandowski, a obaj panowie pracowali na rzecz jednego z kandydatów na prezydenta Elbląga w minionych wyborach samorządowych, ale przede wszystkim na rzecz ludzi z otoczenia tego kandydata. Okazuje się, że przygoda Falkiewicza i Lewandowskiego z muzykiem, którego Ruch popiera miliony Polaków, skończyła się zanim się tak naprawdę zaczęła. Falkiewiczowi i Lewandowskiego plan więc runął…

Pełnomocnik Referendum 2013, czyli Kazimierz Falkiewicz właśnie, rozżalony na Kukiza, na łamach jednego z portali apeluje by muzyk „do nich” wrócił, ale w kolejnych akapitach Kukiza obraża stwierdzając:

„Paweł Kukiz wyraźnie się pogubił, można rzec, że stał się  również wodzem partyjnym, który stosuje te same metody wyboru i doboru współpracowników, za które partie polityczne niedawno tak bardzo krytykował. Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść, tak w obecnej chwili można ocenić  poczynania, których animatorem staje się Paweł Kukiz.” 

Gdy dokończył pisać artykuł, ruszył z autopromocją (publikacjami reklam płatnych) na Facebooku. W reklamie widać Falkiewicza, a w tle duże hasło: „Wolny Elbląg”. A ja zastanawiam się, co na ten pomysł powie Rafał Maszka, do którego ta nazwa należy? Tak czy inaczej, Elbląg Wolny czy Obywatelski Paweł Kukiz odrzucił.

Muzyk w Elblągu postawił mądrze – na ludzi młodych i zdeterminowanych do wprowadzenia zmian, a nie do wygrania wyborów i objęcia stanowiska. Kukizowi zależy na radykalnych zmianach w Polsce, a nie tylko lokalnie, dlatego uważam, że dokonał dobrego wyboru stawiając na tych, a nie na innych. Według mnie, liderem Ruchu Kukiza w Elblągu będzie Piotr Opaczewski – polityk młodego pokolenia. Politolog z wykształcenia i przedsiębiorca. Opaczewski to przede wszystkim elblążanin trzeźwo, realnie myślący i postrzegający rzeczywistość tak, jak ona faktycznie wygląda. Jeden z cytatów Piotra Opaczewskiego zapadł nam mocno w pamięć: ”

„Trudno kochać kraj, w którym się nie da żyć”

To jedno krótkie zdanie w zasadzie mówi o Opaczewskim wszystko. Zna problemy Polaków, bo sam jak większość społeczeństwa na przeróżnych płaszczyznach, zapewne z tymi problemami się styka.

Wraz z Piotrem Opaczewskim w Ruchu Kukiza w Elblągu działają: Adrian Meger – 28-letni elblążanin, były prezes Kongresu Nowej Prawicy, później KORWiN. Kolejny głos młodego pokolenia. Meger zasłynął z prowadzenia odważnych blogów politycznych ujawniających złe zarządzanie miastem. Adrian Meger to też człowiek konsekwentny w działaniu. Realizuje wyznaczone sobie cele, a także Marek Zajączkowski i Zygmunt Wójcik.

Trzymam w takim składzie za Was kciuki panowie.

Autor: Opinia nadesłana

WAŻNY KOMUNIKAT


Nie ważne z jakiej jesteś partii politycznej czy ugrupowania… Nie ważne czy reprezentujesz konkretną opcję polityczną, czy grupę społeczną… Nie istotne jakie masz poglądy – prawicowe, lewicowe, czy liberalne… Nie ma też znaczenia czy nas lubisz, czy też nie… My nie jesteśmy od lubienia, a od informowania…

publikacje prześlij na: opinie@expresselblag.pl                 
Publikacje społeczno-polityczne, opinie na temat bieżących wydarzeń, i inne – publikujemy bezpłatnie. Twoja opinia – będzie ważna dla mieszkańców. Twoja publikacja – będzie istotna dla Express Elbląg.

Publikując swoje opinie artykuły, felietony – potwierdzasz naszą niezależność polityczno – społeczną. Czekamy na Twoje publikacje. opinie@expresselblag.pl
Jesteśmy i będziemy zawsze, niezależnym portalem informacyjnym, w którym każdy na takich samych prawach i zasadach, bezpłatnie może
zabrać może głos…

Publikuj Opinie (przykładowy ranking najbardziej aktywnych polityków)

Maria Kosecka (bezpartyjna) 21Punktów (1 pkt = 1 publikacja)
Robert Grabowski (Elblążanie Razem) 18Punktów (1 pkt = 1 publikacja)
Robert Turlej PO 14Punktów (1 pkt = 1 publikacja)
Wojciech Rudnicki SLD 14Punktów (1 pkt = 1 publikacja)
Jerzy Wilk PiS 12Punktów (1 pkt = 1 publikacja)
Paweł Kowszyński SP 9Punktów (1 pkt = 1 publikacja)
Sebastian Piasecki 3Punktów (1 pkt = 1 publikacja)

Komentarze