Oto para zwyrodnialców z piekła rodem! Jacek S. (38 l.) z Batorowa gwałcił malutką Gabrysię, która miała wówczas tylko 8 miesięcy. Jego żona Teresa S. (36 l.) o wszystkim wiedziała i nikomu nic nie mówiła.

Co jeszcze straszniejsze, gwałciciel jest wujkiem ofiary. Dziecko trafiło do zboczeńców, bo rodzice dziewczynki byli biedni i nie dawali rady jej wychować.

Potworności jakich dopuszczał się ohydny zboczeniec na malutkiej dziewczynce wyszły na jaw rok temu, kiedy do krwawiącej z porozrywanych narządów dziewczynki przyjechało pogotowie.

Dziś Sąd Okręgowy w Elblągu skazał zboczeńca na 9 lat więzienia i pięć lat zakazu zbliżania się do dziecka, a jego żonę na 9 miesięcy więzienia.
————————–——
Na zdjęciu gwałciciel i jego żona tuż przed ogłoszeniem wyroku. Podziel się swoją opinią.

Wyrok dla zwyrodnialca
Wyrok dla zwyrodnialca

9 lat to może nie mało, ale jak na karę za gwałty na 8-miesięcznym dziecku, to zbyt surowa ona nie jest. O tym zboczeńcu głośno było w całej Polsce, a historia gwałconej, maleńkiej Gabrysi wstrząsnęła milionami Polaków. Pamiętamy też łzy w oczach prokurator Jolanty Rudzińskiej z Elbląga, gdy relacjonowała mediom, jak okrutną krzywdę ten zwyrodnialec, będący dla malutkiej dziewczynki wujkiem, jej wyrządził.

Przypomnijmy: Dramat dziecka rozgrywał się w szpitalu dziecięcym w Olsztynie 17 września 2014 roku. To właśnie wówczas na oddział tej placówki, trafiła 8-miesięczna dziewczynka, która została zgwałcona przez wujka w Batorowie. Zwyrodnialec, 37-letni Jacek S. szybko został ujęty przez policję i przyznał się do winy.

Jak informował wówczas media Jakub Sawicki, rzecznik KMP w Elblągu – policjantów o zdarzeniu poinformował lekarz dyżurny ze Szpitala Miejskiego w Elblągu, gdzie w nocy z poniedziałku na wtorek trafiła 8-miesięczna dziewczynka. Policjanci z wydziału kryminalnego elbląskiej komendy natychmiast przystąpili do ustalania, kto mógłby dopuścić się tego czynu. Czynności policyjne pozwoliły odkryć prawdę i zatrzymać 37-letniego wuja dziewczynki, u którego dziecko przebywało. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj po południu w jednej spod elbląskich miejscowości. Złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jacek S. nie był wcześniej karany.

Podczas przesłuchania przez ponad dwie godziny krok po kroku opisywał, jak krzywdził 8-miesięczne niemowlę. Prokurator i policyjni konwojenci z przerażeniem słuchali jego wyjaśnień. Po jego przesłuchaniu, prokurator nakazał policji zatrzymać również jego żonę.

Niemowlę w szpitalu

Stan dziecka był tak poważny, że mimo iż w szpitalu w Elblągu jest odział dziecięcy, lekarze zdecydowali się przewieźć dziecko do specjalistycznego szpitala dziecięcego w Olsztynie. Tam lekarze prosto z karetki przewieźli dziewczynkę na stół operacyjny.

Dziecko trafiło na oddział chirurgii do szpitala dziecięcego w Olsztynie z rozpoznaniem tzw. zespołu dziecka maltretowanego – miało liczne potłuczenia, siniaki i rany. – informuje tvn24.

– Konieczne było przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych, niemowlę jest teraz opatrzone. Życiu dziewczynki nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi Barbara Chwała, zastępca dyrektora do spraw leczniczych olsztyńskiego szpitala.

TVN Uwaga w sprawie gwałconej Gabrysi

Prokurator Jolanta Rudzińska kadr z reportażu TVN w programie Uwaga
Prokurator Jolanta Rudzińska kadr z reportażu TVN w programie Uwaga

Po kilku dniach od tych dramatycznych, tragicznych wydarzeń, do Batorowa przybyli dziennikarze programu Uwaga. Materiał, w którym opowiedziano tragiczną historię Gabrysi wyemitowano 23 września 2014 roku. Reportaż poruszył serca milionów widzów.

Nie często się też zdarza aby śledczy relacjonujący takie tragiczne historie, nie mogli powstrzymać łez. Szczególnie prokuratorzy, którzy na co dzień mają do czynienia z bandytami, zwyrodnialcami i z wieloma przeróżnymi tragediami ludzi.

Historia Gabrysi była szczególna. Ogrom tragedii tej maleńkiej dziewczynki, 8-miesięcznego dziecka zgwałconego przez zwyrodnialca, tak silnie działał na prokurator Jolantę Rudzińską z Prokuratury Rejonowej w Elblągu, że gdy relacjonowała w programie Uwaga, to co się wydarzyło, kilkakrotnie zmuszona była przerwać nagranie.

Krzywda dziecka, tak okrutna, wywołuje w każdym człowieku, emocje, a te sprawiają, że łzy mimowolnie spływają po policzkach. Dla odbiorcy, widza, łzy Pani Prokurator były wyjątkowo wymowne. W zasadzie nie potrzeba było słów, aby dowiedzieć się jak drastycznie, okrutnie, skrzywdzone zostało przez skazanego dziś mężczyznę, niewinne dziecko. 

Wyrok dla zwyrodnialca
Wyrok dla zwyrodnialca

Źródło: TAKI JEST OLSZTYN

 

Komentarze