Portal ExpressElblag.pl jest tak dopracowany, że spokojnie możesz z niego korzystać na każdym urządzeniu. Express dostosowany jest do komputera, smartfona i na tablet.

Jaka jest różnica pomiędzy stroną responsywną a mobilną? Dość zasadnicza.

Strona mobilna przystosowana jest do wyświetlania na różnorodnych urządzeniach mobilnych. Urządzeniami tymi mogą być telefony komórkowe, smartfony czy palmtopy. Strony mobilne są zazwyczaj uzupełnieniem „zwykłych” stron internetowych – pozbawione np. grafik lub wielu innych elementów. Strony mobilne są maksymalnie uproszczone.

Strona responsywna znaczy tyle co elastyczna, czuła i wrażliwa. Taka strona internetowa dostosowuje się automatycznie do rozdzielczości urządzenia na jakim jest oglądana. Jest wrażliwa na rozdzielczość danego urządzenia.

Technika tworzenia stron responsywnych polega na tworzeniu paru wersji strony dostosowanej do różnych rozdzielczości. Podczas wczytywania strony lub zmiany jej rozdzielczości strona responsywna sprawdza aktualną rozdzielczość i dostosowuje się do niej poprzez wczytywanie odpowiednich wersji grafik oraz innych elementów. Często w stronach responsywnych inaczej zorganizowane są elementy nawigacji.

ExpressElblag.pl jest stroną w pełni responsywną. Dostosowaną do wszelkiego rodzaju urządzeń, z których korzystają internauci. Pracujemy także nad stworzeniem aplikacji dla użytkowników smarfonów z systemem Android i Apple.

Życzymy miłego korzystania, a w razie gdybyście zauważyli błąd, powiadomcie nas o tym koniecznie: pomoc@expresselblag.pl

 

Komentarze