Kolejny aktywny i wesoły tydzień już za nami. Niestety w piątek (10 lipca) zakończyły się wakacyjne półkolonie w Elblągu, w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2. To był czas radości, ciekawych zajęć, wycieczek i nowych przyjaźni.

Integracyjny charakter półkolonii sprawił, że dzieci poprzez codzienne kontakty z niepełnosprawnymi rówieśnikami miały możliwość wypracowania pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych, pozwoliło im to również pozbyć się ewentualnego lęku przed obcowaniem z niepełnosprawnymi w życiu codziennym.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje liczne umiejętności, m.in. plastyczne, muzyczne i sportowe.

Podczas drugiego tygodnia uczestnicy prezentowali swoje talenty w ramach konkursu pn. „Talenty są wśród nas”, oglądali spektakl teatralny pn. „Skarb to nie tylko złoto” w wykonaniu teatru Blaszany bębenek, mieli okazję odwiedzić miasto Gdynia i poznać jego atrakcje, uczestniczyli w turnieju sportowym „Sportlandia”, rywalizując podczas gier zespołowych i konkurencji sprawnościowych, odpoczywali na plaży na Zatoką Gdańską w miejscowości Stegna, obejrzeli seans filmowy w lokalnym kinie.

Atrakcji było bardzo dużo, ale czasu na wszystko za mało, tutaj nikt nie spieszył się do domu. Jednak to co dobre, szybko się kończy. Pożegnaliśmy się z uczestnikami półkolonii życząc im wesołych i bezpiecznych wakacji. Pozostały nam uśmiechy i miłe wspomnienia.

Organizatorem półkolonii jest Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Kadra półkolonii

Komentarze