Stowarzyszenie Elblążanie Razem z kamerą wybrało się na targowisko miejskie aby o przyszłości tego miejsca porozmawiać z mieszkańcami. Jednym z rozmówców Roberta Grabowskiego był były wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak, który nie ukrywał faktu, że targowisko jest mu bliskie, i że od wielu lat robi tam zakupy.

– Tym razem postanowiliśmy zapytać elblążan w krótkiej sondzie  – tych którzy robią zakupy na targowisku – co sądzą o tym miejscu. Wszyscy zdecydowanym głosem mówią o konieczności gruntownej modernizacji i zadaszeniu stanowisk handlowych. Nie oszczędzają również komentarzy odnośnie samej nawierzchni. Podkreślają również, że to powinno być miejsce reprezentacyjne, podając przykłady miast europejskich, gdzie targowiska są ważnym elementem miasta. – informują Elblążanie Razem.

– Ci, którzy rzadko robią zakupy, podają jako powód wyłącznie katastrofalne warunki. Tak to właśnie wygląda. Włodarze i radni zacznijcie w końcu dbać o to miejsce, które służy wszystkim handlującym i kupującym. Panie Prezydencie niech Pan w końcu podejmie męską decyzję i stworzy konkretny plan uporządkowania tego miejsca. Włodarze nie róbcie buforów zaporowych w postaci MOSiR-u.  – apelują Elblążanie Razem.

Więcej o akcjach podejmowanych na rzecz mieszkańców, znajdziecie na stronie Stowarzyszenia http://elblazanierazem.pl/

Komentarze