Jeżeli to Państwo czytacie, to oznacza, że mamy 192 dzień roku, i że do końca tego roku zostało 173 dni 🙂 Dziś sobota, kolejny weekend wakacji 2015. Imieniny obchodzą: Olga, Kalina, Benedykt, Placyda. Dla solenizantów i jubilatów ślemy szczere życzenia wszystkiego dobrego!

Powiedzmy, że słońce wstało (bo wcale słońca nie widać) o godzinie 04:22, a zajść planuje o 21:12. Dzień będzie więc trwał 16 godzin i 49 minut. Niestety, taka aura – pochmurno i mokro ale też stosunkowo chłodno, jak na sam środek lata, utrzyma się do końca lipca. Tylko w dwa dni w tym miesiącu temperatura zbliży się do 25 stopni Celsjusza.

Dziś 20 stopni i pochmurno ale opadów synoptycy nie przewidują. Tak czy inaczej, życzymy Wam miłego dnia! Udanej soboty 🙂


Nietypowe święta:
11 lipca to Światowy Dzień Ludności


Cytat dnia:

„Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność.” –  Benjamin Franklin

Urodzeni tego dnia:
1942 – Tomasz Stańko, trębacz jazzowy
1954 – Ilona Łepkowska, scenarzystka
1971 – Piotr Kraśko, dziennikarz
1976 – Wojciech Cugowski, piosenkarz (Bracia)
1990 – Caroline Wozniacki, duńska tenisistka


Wydarzenia w Elblągu na dziś: „Sobotę z przewodnikiem”. 11 lipca 2015 roku pod hasłem: „Rejsem przez Elbląg”. Miejsce zbiórki: przystań żeglugi ostródzko-elbląskiej przy ulicy Wodnej – przewodnik: Leszek Marcinkowski i Marek Płoski (ograniczona ilość miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy i opłata 25 zł/za osobę, tel. (55) 641-12-96)


Dowcip dnia 😀

Ślepy namacał garbatego.
– Co, wybieramy się z plecakiem na wycieczkę?
– Jak pan widzi…  😀 😛


Klip muzyczny na dziś

 

Komentarze