Przejezdny wiadukt na Nowodworskiej w Elblągu – to powinna być dobra wiadomość dla kierowców z naszego miasta i okolicznych miejscowości.

Koniec utrudnień związanych z przebudową wiaduktu w ul. Nowodworskiej. Dziś popołudniu obiekt został udostępniony dla ruchu kołowego. – informuje Urząd Miasta.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzięki staraniom władz miasta udało się, na długo przed planowanym terminem, wznowić ruch na przebudowywanym wiadukcie w ul. Nowodworskiej. Od dziś kierowcy nie muszą już korzystać z dotychczasowych objazdów.

– Zależało nam, aby wykonawca jak najszybciej zrealizował prace na płycie pomostu – wymianę dylatacji, oraz nowej nawierzchni, aby jak najszybciej przywrócić ruch na wiadukcie, tym bardziej, że jest sezon letni i jest to trasa uczęszczana zarówno przez mieszkańców jak i turystów. I to się udało. Na ponad dwa miesiące przed terminem obiekt zostaje udostępniony dla ruchu – podkreśla Janusz Nowak wiceprezydent Elbląga.

Nie oznacza to jeszcze calkowitego zakonczenia inwestycji. Pozostałe prace remontowe wykonywane będą jednak w sposób nie powodujący ograniczenia dla kierowców. Zgodnie z umową termin zakończenia inwestycji przypada 15 września bieżącego roku.

  • Przejezdny wiadukt na Nowodworskiej w Elblągu
  • Dobra wiadomość dla kierowców z naszego miasta i okolicznych miejscowości
  • Koniec utrudnień związanych z przebudową wiaduktu w ul. Nowodworskiej
  • Obiekt został udostępniony dla ruchu kołowego. – informuje elbląski Urząd Miasta
  • O inwestycji mówią władze miasta w Elblągu

Komentarze