Dziś piątek 10 dzień lipca. Wierzyć się nie chce, gdy spoglądamy za okno – lato to, czy jesień? Piątek nie będzie nas rozpieszczał, bo temperatura odczuwalna w Elblągu dziś wyniesie ledwie 14 st. Celsjusza. Chmury zakryją 90% widoczności nieba, i to nie wszystko. Mamy też o poranku ostrzeżenie meteorologiczne.

 • Województwo warmińsko-mazurskie: OSTRZEŻENIE przed WIATREM
  ostrzeżenie obowiązuje: do 10 lipca 2015, 21:00

  Opis: Spodziewany jest zachodni wiatr osiągający w porywach do 70 km/h. Możliwe są też przelotne, ale obfite opady deszczu.

  Zagrożenia: Porywisty wiatr może powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach.

  Ochrona: Należy właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, a którego mogłyby zostać porwane przez silny podmuch wiatru i stanowić zagrożenie dla ludzi. Unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi. Nie prowadzić prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków. Jeśli planujemy podróż samochodem to lepiej ją przełożyć do czasu poprawy pogody. Przestawić samochód spod drzewa, tablicy reklamowej oraz słupa energetycznego.
  Opracowanie: TwojaPogoda.pl


  To teraz przejdźmy do przyjemniejszych spraw. Dziś jest 191 dzień roku, do końca roku zostało 174 dni. Słońce wstało o godzinie 04:21 a zajdzie o 21:13. Długość dnia: 16h 51 min.

  Dzisiejsi solenizanci to: Sylwana, Witalis, Alma, Amelia, Samson. Życzymy wszystkiego co najlepsze! Sto lat życzymy natomiast tym, którzy dziś obchodzą urodziny!

  Urodzeni tego dnia:
  1946 – Henryk Kasperczak, piłkarz, trener piłki nożnej
  1952 – Emilian Kamiński, aktor
  1953 – Magda Gessler, restauratorka
  1981 – Liber, raper

Dowcip na Dziś 🙂 
– Tato, dlaczego ten pociąg zakręcowywuje?
– Nie mówi się „zakręcowywuje”, tylko „zakręca”!
– No dobrze, to dlaczego on zakręca?
– Bo mu się tory wygły…

Wydarzenia na dziś w Elblągu.

W Centrum Sztuki Galeria EL rusza dziś Jazzbląg Festiwal. Więcej informacji i program Festiwalu tuż przed godziną 10. Bądźcie z nami.

Klip dnia

„Kamień z napisem LOVE” to tytuł muzycznego hitu na 10 dzień lipca. Miłego dnia Wam życzymy, wspólnie z Wami oczekując na lato! 🙂

 

Komentarze