Straż Pożarna Elbląg - fot. Express Elbląg

Nocny pożar w Elblągu. Policjanci ewakuowali mieszkańców z płonącego budynku przy ul. Powstańców Warszawskich w Elblągu.

Policjanci podczas akcji ratunkowej, gdy zorientowali się, że przed budynkiem nie ma rodziny z jednego z mieszkań wrócili tam i po chwili wyprowadzili z płonącego budynku zaspanych i zdezorientowanych lokatorów. Łącznie ewakuowano 16 osób w tym pięcioro dzieci a także psa.

Policjanci z prewencji minionej nocy, około godziny 0:45, otrzymali zgłoszenie o palącym się budynku na ul. Powstańców Warszawskich. Na miejsce pojechały patrole interwencyjne. Okazało się, że pali się dach zabytkowego budynku.

Funkcjonariusze od razu przystąpili do ewakuacji mieszkańców. Po wyprowadzeniu znacznej części mieszkańców okazało się, że przed budynkiem nie ma jednej z rodzin. Policjanci wrócili pod drzwi wskazanego mieszkania i zaczęli dobijać się do wnętrza.

Po około 2 minutach usłyszeli, że z mieszkania dochodzą odgłosy a drzwi zostały otwarte przez zaspanych lokatorów. Po nakryciu głowy zmoczonymi woda ręcznikami wszyscy wydostali się na zewnątrz.

Łącznie ewakuowano 16 osób w tym 5 dzieci oraz 1 psa. Po około 2 godzinach strażacy ugasili dach budynku. Ewakuowanym osobom miejskie zarządzanie kryzysowe zorganizowało wstępną pomoc.

Pogorzelcy znaleźli tymczasowe schronienie na świetlicy I Liceum Ogólnokształcącego. Policja prowadzi dochodzenie, które określi przyczynę pożaru.

Brawa dla policjantów za bohaterską postawę!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444. 

 

Komentarze