Policjanci z Elbląga otrzymali nową i dobrze wyposażoną łódź. Została ona zakupiona przez Komendę Główną Policji i współfinansowany przez Szwajcarię Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej. Dzięki nowemu nabytkowi policjanci będą mogli szybko i sprawnie interweniować, gdy zagrożone jest życie i zdrowie wypoczywających nad wodą.

Łódź aluminiowa płaskodenna Concept, którą otrzymała elbląska policja wyposażona jest w silnik zaburtowy strugowodny umożliwiający bardzo szybkie dotarcie w miejsce zagrożenia. Lekkie rozkładane zadaszenie znajdujące się na łodzi umożliwiają korzystanie z niej, nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jednostka pływająca wyposażona jest m.in. w koła ratunkowe, rzutki ratunkowe z linką, zestaw atestowanych kamizelek, środki łączności, sygnały świetlne i dźwiękowe oraz światła dalekosiężne. Łódź jest stabilna i na tyle duża, że na jej pokładzie można przeprowadzać reanimację czy też udzielać pierwszej pomocy. Służyć może również do przewozu ładunków. Elbląscy funkcjonariusze zostali zaopatrzeni także w sonar, który zmontowany jest na łodzi umożliwia przeczesywanie dna rzeki, usprawniając działania poszukiwawcze.

Łódź Concept jest trzecią jednostką pływającą jaką dysponuje elbląska Policja. Dwie pozostałe to Harpun i Parker, które wykonane są laminatów. Concept z całej trójki jest najbardziej odporna na uszkodzenia i trudne warunki oraz bliskość dna rzeki.

Komentarze