Wakacje kojarzą nam się przed wszystkim z odpoczynkiem i beztroskim czasem . Jednak nie każdego stać na wyjazd do Turcji lub po prostu nad polskie morze. Dlatego już teraz sprawdzimy jakie atrakcje  oferuje nam Elbląg, na ten  beztroski czas.

Wpisując hasło „imprezy Elbląg 2015” wyskakują nam linki do portali opisujące już zaistniałe wydarzenia. Jednakże brak tam zapowiadanych imprez. Chcąc odnaleźć co będzie się działo w naszym mieście przez wakacje, wchodzę na główną stronę miasta.  Tam po długich poszukiwaniach, w zakładce „KULTURA” znajduję wydarzenie zatytułowane „wakacje w bibliotece”. Dla mnie osobiście nie brzmi to interesująco, ale kto wie, może kogoś porwało. Czytając szereg przygotowanych atrakcji rozpisanych na poszczególne dni, dochodzę do końca artykułu gdzie czytam „Uwaga: ilość miejsc na zajęciach ograniczona. Pod podanymi numerami telefonów można zasięgnąć szczegółowych informacji na temat warunków uczestnictwa w zajęciach.” Powiało grozą. Nawet zabawy w bibliotece trzeba sobie rezerwować, takie czasy.

Szukałam dalej, lecz nic nie znalazłam. Nie wiem czy może jestem na tyle głupia, że nie zauważyłam, czy też rzeczywiście nic na ten temat nie ma. Podkusiło mnie żeby wejść na stronę elbląskiego Mosir’u i tam też znajduje się zakładka „Wakacje z MOSiR-em 2015”. Można? Oczywiście, że można, tylko trzeba chcieć. Oferta proponowana przez organizację to: koszykówka uliczna – TRIO-BASKET, turniej piłki nożnej – SOCCER CUP, turniej tenisa stołowego oraz turniej mini piłki siatkowej. Tu nie trzeba się rezerwować, no chyba, że ma zamiar wpaść jakaś większa zorganizowana grupa.

Wchodząc na jeden z lepszy portali w mieście, mamy jakieś imprezy typu wernisaż czy festiwale. Aczkolwiek nigdzie nie znalazłam czegoś typu „zabawy dla dzieci pod piekarczykiem”. Szkoda, że miasto nie pomyślało o takich małych szczegółach, jak chociażby stworzenie jakiegoś happeningu. Poprzednie wakacje były o tyle ciekawsze, że już w okresie lipiec/sierpień rozpoczynały się kampanie wyborcze. Zawsze można było się pośmiać, pobawić. A teraz zostaje nam fontanna na Placu Katedralnym i piękne słoneczko na elbląskim niebie.

Jeśli wiecie gdzie jest jakiś kalendarz imprez, to podeślijcie link. Bo jak na razie wakacje w mieście stają się nudne.

Weronika Wójcik – KontaktElblag.pl

Komentarze