Przypominamy mieszkańcom, że pozostało już tylko kilka dni na złożenie wniosku do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Ostateczny termin mija 3 lipca br. Do dziś do Urzędu Miejskiego wpłynęło 48 wniosków podzielonych na pięć okręgów.

Najwięcej, bo aż 26 wniosków zgłoszono w okręgu nr 4, najmniej – 1 w okręgu nr 2. Wnioski dotyczą między innymi remontu ulic, placów zabaw, oświetlenia, boisk sportowych, parkingów, chodników, dosadzania drzew, a nawet uruchomienia Kolei Nadzalewowej i remontu dworca PKP Elbląg Zdrój.

Ponadto do tej pory zgłoszono 15 wniosków na tzw. inicjatywy ogólnomiejskie. Dotyczą one między innymi ścieżek rowerowych, siłowni na powietrzu, parkingów, rewitalizacji Placu Słowiańskiego, a nawet uruchomienia trzech nowych linii tramwajowych czy budowy  w Elblągu hipermarketu  Tesco.

Wszystkie wnioski, po ich weryfikacji, są sukcesywnie publikowane na stronie Urzędu Miasta – www.budzetobywatelski.elblag.eu.  Na stronie tej, a także w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miejskim, dostępne są formularze wniosków. Termin ich zgłaszania upływa w najbliższy piątek 3 lipca. W wersji papierowej ostatniego dnia można dostarczać do Urzędu Miejskiego do godz. 14.30, a przez Internet do północy.

Przypominamy, że do rozdysponowania jest kwota 2,5 mln złotych na pięć okręgów wyborczych i inicjatywy ogólnomiejskie.

Komentarze