Od ciężarowca do zawodnika MMA. Polski terminator z Elbląga - Leszek Krakowski.

Leszek Krakowski to urodzony w Elblągu w roku 1986, polski zawodnik wagi lekkiej MMA z rekordem dziewięciu zwycięstw i żadnej porażki. Od 10 lat mieszkający w Anglii w miejscowości Basildon pozostaje niepokonany.

„The Polish Terminator” obecnie oczekuje na oferty kolejnych walk z wymagającymi przeciwnikami. Gdy obejrzymy walki w wykonaniu Leszka, pseudonim sportowy „The Polish Terminator” znajduje uzasadnienie, albowiem osiem z dziewięciu wygranych walk zostało zakończonych przed czasem podaniami lub przez nokauty techniczne. Walki w jego wykonaniu są emocjonujące, odbywają się w szybkim tempie i mają spektakularne zakończenie.

Jego styl źródłowy to grappling ale jako że MMA to sport przekrojowy Leszek zmuszony był poprawić także inne elementy swojego stylu walki, zwłaszcza umiejętności bokserskie co było widać podczas ostatnich pojedynków.

W lutym roku 2013 Leszek zaczął trenować w klubie TSG MMA w miejscowości Southend w hrabstwie Essex, gdzie doskonali swoje umiejętności pod okiem trenera i właściciela klubu Daniela Burzotty. Sukces Leszka to w dużej mierze zasługa sparing-parterów tj. Walter „The Sniper” Gahadza, Stav „Crazy Bear” Economou i wielu innych którzy podnoszą mu poprzeczkę.

Kariera profesjonalna MMA zaczęła się w czerwcu 2013 roku kiedy to zawodnik stoczył swoją pierwszą profesjonalną walką w kategorii wagi lekkiej, od tego czasu pozostaje niepokonany.

The Polish terminator jest również świetnym grapplerem, co zostało zaznaczone także podczas ostatnich mistrzostw „Southend No Gi Bjj Open”, gdzie Leszek wywalczył złoty medal w kategorii purpurowych pasów. Swoją finałową walkę wygrał poddaniem przeciwnika.

Leszek posiada doskonałe warunki fizyczne. Przy swojej niskiej wadzę jego oponenci zauważają że jest wyjątkowo silny, co pewnie zawdzięcza amatorskiej karierze ciężarowca do roku 2005 w klubie Atletico Elbląg.

W osiągnięciu sukcesów w kolejnych walkach wspierają Leszka najbliżsi, rodzina i rzesza fanów którą udało się mu zjednoczyć, i którzy to autokarami tłumnie przybywają aby kibicować podczas kolejnych walk.

Wsparcie także w postaci odżywek oraz wymaganego wyposażenia treningowego Leszek otrzymuje od sponsorów tj. AdimarTrans, Pro Orto Dent, PitBull WestCoast, Krajan.co.uk, Fightsports.pl,Hurtownia mat. bud. Ant BM -Mrowka. oraz 3majfason.pl. ANONSE.UK

Zapytany co jest kluczem do sukcesu w MMA Leszek odpowiada:
– Przede wszystkim systematyczność, silna wola, odpowiednia dieta i suplementacja i co najważniejsze odpoczynek. Odpoczynek jest tak samo ważny jak trening, trenuję sześć razy w tygodniu ale gdy ciało mi podpowiada że chce odpocząć to ja pozostaje w domu relaksując się z rodziną. Lepiej zrobić jeden trening mniej niż o jeden za dużo – podkreśla Leszek.

W www.ExpressElblag.pl przybliżać będziemy Wam także sylwetki znanych elblążan. Leszek Krakowski jest jednym z nich. Choć w naszym mieście wiele się o nim nie mówi, my możemy powiedzieć, że jest dumą Elbląga. Leszek Krakowski często przypomina skąd pochodzi, że jego rodzinne miasto to Elbląg.

Komentarze