Elbląg: Nieudane internetowe zakupy

  0
  170

  Elbląscy policjanci odnotowali ciągu kilku dni trzy sprawy dotyczące „nieudanych” zakupów internetowych.  Wyłudzone przez nieuczciwych sprzedawców kwoty są od 130 do ponad 600 złotych. Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa przy transakcjach internetowych.

  Pierwszą ze spraw był zakup damskich butów za kwotę 199 złotych. Kobieta zamawiająca przez Internet buty zapłaciła za nie, ale towaru nie otrzymała. Po 2 miesiącach „oczekiwania”, postanowiła sprawę zgłosić na Policję.

  Miesiąc na otrzymanie dresów zakupionych na portalu aukcyjnym czekał pewien mężczyzna z Elbląga. Po tym czasie również zgłosił sprawę. W tym przypadku na zakup odzieży pokrzywdzony przeznaczył 135 złotych.

  Największą stratę poniósł natomiast mężczyzna, który za ponad 600 złotych zakupił wirtualny nóż (atrybut w grze komputerowej) Wirtualny przedmiot miał trafić do odbiorcy jednak, jak to bywa czasem z wirtualnym przedmiotami – rozpłynął się, podobnie jak wpłacone przez kupującego pieniądze. Policjanci zabezpieczyli już dokumentację dotyczącą oferty sprzedaży oraz samej transakcji.

  Wyłudzenie pieniędzy traktowane jest jako oszustwo. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi za nie kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Komentarze