DNI ELBLĄGA 2015

Sobotnie imprezy podczas tegorocznych Dni Elbląga przyciągnęły na Wyspę Spichrzów tłumy. Stare Miasto przeżywało prawdziwe oblężenie!

Tak fenomenalnej zabawy elblążan, ale i wielu przyjezdnych gości, w naszym mieście jeszcze nie widzieliśmy. Po raz pierwszy impreza trwała do późnych godzin nocnych. Właśnie takich chwil nam wszystkim potrzeba.

Główną areną tegorocznego święta miasta jest Wyspa Spichrzów. W sobotnie popołudnie przed tysiącami elblążan wystąpili PATRYCJA NOWICKA, DAWID KWIATKOWSKI, MROZU i VELVET.

Furorę zrobił Dawid Kwiatkowski. Okazuje się, że najwierniejsze fanki artysty mają od 10 do 16 lat. Tłumy nastoletnich dziewczyn wręcz oszalały w Elblągu na punkcie Kwiatkowskiego. W rozmowie z nami nastolatki wyznawały Dawidowi miłość, a były i takie które zapewniały, że zamierzają wyjść za mąż za artystę, który porwał ich serca. Na koncert Kwiatkowskiego przyjechały do Elbląga jego fanki z drugiego końca Polski. Były nastolatki z Wrocławia, Poznania czy Grudziądza. Nasza rozmowa z fankami Dawida już niebawem w relacji wideo.

Po Kwiatkowskim na scenie pojawił się Mrozu. Jego muzykę cechuje przede wszystkim świetnie dobrana mieszanka popu, nowych brzmień, r’n’b oraz soulu. Podczas występu artysty na Wyspę Spichrzów ciągnęły tłumy mieszkańców. Wszyscy fenomenalnie się bawili.

Po występie Mroza, z dużym poślizgiem na scenie pojawiła się VELVET z zespołem.  Artystka znana jest szerszej publiczności z takich hitów jak „Fix me”, „Revolver” czy „Don’t Stop Movin”.

Na zakończenie wieczoru z muzyką klubową na scenie wystąpili DEECI&NICCO oraz DJ GOFT. Impreza po raz pierwszy zakończyła się późnych godzinach nocnych. Chyba nie ma osoby, która powiedziałaby, że źle się bawiła.

Podczas Dni Elbląga wokół głównego placu, na którym ustawiono potężną scenę, na całe rodziny czeka moc atrakcji. Jest lunapark, trampoliny, kulki, ale też gry, zabawy i inne rewelacje. Jak mówili nam elblążanie – tegoroczne Dni Elbląga są wyjątkowe. Dopisała pogoda, a młodzi mieszkańcy ze sceny mogą posłuchać ulubionych artystów.

Pomiędzy koncertami, na scenie pojawił się Prezydent Elbląga Witold Wróblewski i dyrektor Browaru w Elblągu Roman Korzeniowski. W 2015 roku wszyscy obecni na Wyspie Spichrzów, byli świadkami ważnego wydarzenia. Elbląski Browar zaprezentował nową markę piwa – Specjal niefiltrowany. – Wyśmienite. Smakuje wyjątkowo. – mówili nam elblążanie, którzy jako jedni z pierwszych degustowali piwa.

– Gdyby tylko bilety do wesołego miasteczka i i inne atrakcje dla najmłodszych elblążan były odrobinę tańsze, wszystko byłoby super. 3-minutowa zabawa w kulkach dla małych dzieci to koszt 7 złotych od osoby. Przy trójce moich dzieci, a każde chce się tu pobawić, za kilka minut rozrywki zapłaciłam ponad 20 złotych. Trochę drogo. – mówiła nam pani Anna. – Ale takich koncertów i takiej organizacji z tak licznymi atrakcjami podczas Dni Elbląga, powiem szczerze, że nie pamiętam. – dodała nasza rozmówczyni.
Dni_Elblaga_2015_ExpressElblagpl-66

Kulminacyjna niedziela na Wyspie Spichrzów

W niedzielę kulminacja gwiazd. Jako pierwszy o godz. 18.00 wystąpi DONATAN i CLEO, którzy w 2014 roku reprezentowali Polskę podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. Później na scenie zaśpiewa Eddy Wata. Na finał zespół HEY, jeden z czołowych polskich zespołów rockowych. Hey i Katarzyna są najczęściej nominowanymi artystami w historii nagród Fryderyk, a zdobyli ich w sumie23!

28 czerwca, Wyspa Spichrzów
18:00 Donatan I Cleo
19:00 Eddy Wata
20:30 HEY

Władzom Miasta należą się słowa uznania. Widząc tak bardzo rozbawionych elblążan i tak ogromne tłumy, nie tylko na Wyspie Spichrzów ale na całym Starym Mieście, serce się radowało. Oby w Elblągu zawsze na Starym Mieście w okresie wakacji było tak wielu mieszkańców i gości. Brawo Panie Prezydencie!

Komentarze