Zdarzenie rozegrało się wczoraj około godziny 11.00 w centrum Elbląga. Policyjny patrol kryminalny jadący nieoznakowanym samochodem zauważył opla zafirę jadącego pod prąd ul. Grota Roweckiego. Policjanci włączyli niebieskie sygnały i wyjechali na skrzyżowanie blokując je.

– Postanowiliśmy zadziałać w ten sposób, aby zatrzymać tam ruch, nie chcieliśmy aby ten pojazd wjechał  na skrzyżowanie od strony, gdzie nikt by się go nie spodziewał – mówi jeden z policjantów kryminalnych. – Nie doszło dzięki temu do kolizji czy wypadku.

Na miejsce wezwany został patrol ruchu drogowego. W rozmowie z policjantami 80-latek nie był w stanie jednoznacznie powiedzieć dlaczego skręcił w tym miejscu. Był przekonany ze jedzie prawidłowo. Badanie alkotestem nie wykazało alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy (miał wszystkie kategorie). Teraz o karze za popełnione przez 80-latka  wykroczenie zadecyduje sąd. On również, kierując na badania oceni czy mężczyzna może mieć uprawnienia do kierowania autem.

Komentarze