Elbląg: Koniec roku szkolnego – bezpieczna droga do szkoły

0
113

Tak jak z początkiem roku szkolnego policjanci dzielnicowi oraz ci z ruchu drogowego pełnili służbę w okolicach szkół, tak i teraz, na zakończenie roku taka służba zostanie wystawiona. Ma to prewencyjnie oddziaływać na kierujących i dyscyplinować ich do nieprzekraczania dozwolonej prędkości. Przypominamy: w obrębie szkół jest to zazwyczaj 40 km/h.

Spodziewamy się tego dnia zwiększonego natężenia pieszych, uczniów ich rodziców, którzy będą zmierzać do szkół na zakończenie roku. Wystawienie dodatkowych patroli ma zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych. To coroczne działania organizowane, gdy rok szkolny się zaczyna oraz gdy kończy, a uczniowie idą na rozdania świadectw.

– Kierowca widząc radiowóz czy tez policjanta praktycznie odruchowo zwalnia – mówi jeden z policjantów ruchu drogowego. – Zależy nam właśnie na tej mniejszej prędkości. Druga rzecz to widoczność, policjanci będą w odblaskowych kamizelkach na przejściach i w okolicy przejść dla pieszych. To ma poprawić bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze