Dziś w klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej odbyła się uroczystość  otwarcia „Sali Sztandarowej”. Spotkanie było również  okazją do podziękowania członkom honorowego komitetu za ufundowanie sztandaru dla dowództwa 16 PDZ.

Uroczystość przekazania sztandaru odbędzie się w najbliższy piątek na Placu Jagiellończyka.

Społeczny Komitet Ufundowania Sztandaru został zawiązany 26 lutego br. przez  Biskupa Elbląskiego ks. Jacka Jezierskiego, Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Wilka. Do tego grona dołączyli następnie przedstawiciele przedsiębiorców, rektorzy elbląskich uczelni oraz środowisk kombatanckich i stowarzyszeń wojskowych. Dzięki hojności fundatorów udało się zebrać ponad 17 tys. zł.

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do tej inicjatywy. Dzięki Państwu udało się zrealizować to przedsięwzięcie. Od piątku nasza Dywizja będzie miała własny sztandar  – podkreślał Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

–  To jest dla nas wielki honor i zaszczyt, że środowisko cywilne wystąpiło z wnioskiem do pana Ministra i ten sztandar zakupiło. Dziękuję Panu Jerzemu Wilkowi, Przewodniczącemu Rady Miejskiej, ówczesnemu Prezydentowi, który podjął ten temat oraz Prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu za kontynuację i doprowadzenia go do końca. My, jako żołnierze, zawsze będziemy stali murem za tym sztandarem i będziemy się  starali, żeby ten sztandar nigdy nie popadł w obce ręce – zapewniał  gen. dyw. dr Leszek Surawski, Dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana będzie drugą w kraju, która posiadać będzie swój sztandar. Oficjalne jego przekazanie nastąpi w najbliższy piątek, podczas Dni Elbląga. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00 na Placu Jagiellończyka.

Komentarze