Aspirant Przemysław Kapała oraz sierż. Maciej Lewandowski z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu startujący w policyjnych zmaganiach podczas wojewódzkich eliminacji do zawodów „Patrol Roku”, zdobyli najwięcej punktów i eliminację tę wygrali. Zmagania odbywały się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Policjanci: Przemysław Kapała (15 lat służby)  oraz Maciej Lewandowski (3,5 roku służby) na co dzień pracują w elbląskiej komendzie jako policjanci patrolowo interwencyjni. Podczas zawodów musieli wykazać się sprawnością fizyczną, znajomością przepisów, ale także doświadczeniem i wiedzą z zakresu policyjnej pracy. Po dwóch dniach turnieju par patrolowych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie to oni okazali się być najlepszym patrolem na Warmii i Mazurach.

– Ta praca wymaga tego by mieć dobrą kondycję, więc staramy się dbać o siebie –  mówi sierż. Maciej Lewandowski. – Siłownia, sportowy tryb życia, to tak na co dzień, więc i na takich zawodach zawsze jest łatwiej jeżeli dbamy o siebie przez cały rok chociaż konkurencja była bardzo silna.

W dwudniowych zmaganiach udział wzięło 19 par z komend miejskich i powiatowych  woj. warmińsko-mazurskiego, wyłoniono je w trakcie eliminacji powiatowych.

Policjanci rywalizowali w kilku konkurencjach, m.in. teście wiedzy zawodowej, sprawdzianie z wyszkolenia strzeleckiego oraz sprawności fizycznej na torze przeszkód. Nowością podczas wojewódzkich eliminacji była konkurencja –  stosowanie technik obezwładniania osób.

Udział w podsumowaniu wzięli Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz Zastępca Komendanta Prorektor Wyższej Szkoły Policji. Zarówno insp. Marek Walczak, jak i insp. dr Danuta Bukowiecka pogratulowali zwycięzcom sukcesu, życząc jednocześnie powodzenia w  XXII Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2015”, które odbędą się w Słupsku.

Komentarze