W minioną sobotę, 13 czerwca, z Gdańskiej Fundacji Hospicyjnej wyruszył szósty rajd rowerowy Cycle Poland. To 9 dniowy Rajd przez Polskę dla polskich hospicjów, a jego uczestnicy pokonają 1100 km trasy prowadzącej z Gdańska do Krakowa, pozyskując jednocześnie środki na wsparcie dla polskich hospicjów.

Uczestnicy, przylecieli bądź przyjechali do Gdańska w piątek, aby rozpocząć trasę rajdu prowadzącą z Gdańska do Krakowa w sobotę rano.

Na Toruńską cykliści zajechali ok. 14, prowadzeni przez naszego wolontariusza Arka Podhorodeckiego. Po powitalnych uściskach i złapaniu oddechu zasiedli do stołu, posilili się, poopowiadali swoje wrażenia z trasy, pokazali otarcia… Pan Zygmunt, pacjent naszego Hospicjum, udzielił wywiadu redaktorce z Radia Gdańsk, pozował do zdjęć, zagrał na harmonijce, zaśpiewał i rozmawiając z cyklistami dawał powody do uśmiechu.

Przed odjazdem, w części tzw. oficjalnej, Janusz Holender, prezes Fundacji Babci Aliny przekazał na ręce dr Pokropskiej akt Darowizny 3 łóżek do opieki domowej. W momencie przekazywania łóżko zostało tylko jedno, gdyż dwa przewiezione zostały dla pacjentów do ich domów, ale Darczyńców bardzo ucieszyło, że ich pomoc ma dla innych takie znaczenie.

Czas uciekał, a przed uczestnikami rajdu wiele km, więc pożegnali się i odjechali w kierunku Morąga. Na trasie prowadzącej do Krakowa zamierzają odwiedzić jeszcze 5 hospicjów (razem 7).

Fundacja Babci Aliny –organizator Cycle Poland- obdarowuje nas od 2010 roku, wówczas wyposażyli naszą salę rehabilitacyjną w sprzęt za niemal 13 tys. zł. Kolejne lata to dary w postaci sprzętu tj.: pulsoksymetry, wózek inwalidzki, podpórki do chodzenia dla pacjentów (tzw. balkoniki), specjalistyczny wózek dla małej Andżeliki, koncentrator tlenu, wieża z mp3 do muzykoterapii.

Jesteśmy im bardzo wdzięczni!

Patronami honorowymi rajdu są: Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB, wielokrotna mistrzyni Europy oraz mistrzyni Polski w cross-country, oraz Damian Zieliński, wielokrotny mistrz Polski i Europy w kolarstwie torowym.

Galeria zdjęć:

https://picasaweb.google.com/100188764436488166138/CyclePoland2015?authkey=Gv1sRgCKnVlYTcmbjylQE&feat=directlink

Tekst i foto: Anna Podhorodecka

Komentarze