Wczoraj po południu policjanci kryminalni z Pasłęka zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież sakralnej kropielnicy z pasłęckiego kościoła przy ulicy Kopernika. Wartość zabytku to 5 tys. złotych. Podejrzany sprzedał go w punkcie skupu metali kolorowych za 15 zł. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

Kropielnica w kościele przed kradzieżąKradzież miała miejsce 06 czerwca br. w budynku Kościoła bł. Jerzego Matulewicza w Pasłęku. Złodziej wszedł do kościoła zaraz po popołudniowej mszy i wyrwał kropielnicę z kamiennego postumentu. Proboszcz parafii wycenił sakralną misę na 5 tys. zł.

Wczoraj policjanci kryminalni z Pasłęka zatrzymali podejrzanego na terenie miasta. Weszli także do jednego z punktów skupu złomu, gdzie odzyskali skradzione mienie, częściowo już pogięte.

Jak ustalili kryminalni 35-letni Tomasz D. dostał za nie 15 zł. W przeszłości mężczyzna był karany za kradzieże i za znęcanie się na bliskiej osobie. Teraz odpowie przed sądem.

Złodziejowi grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Komentarze