Pijani kierowcy zatrzymani w weekend

0
110

W sobotę oraz w niedzielę policjanci z elbląskiej i pasłęckiej drogówki zatrzymali łącznie 3 pijanych kierujących. Jednym z nich był 28-letni Kamil M. prowadzący osobowe porsche. Policjanci zatrzymali go około godziny 18.30 w Tolkmicku. Po zbadaniu alkotestem okazało się, że ma on ponad 2 promile alkoholu w organizmie a także sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Dziś natomiast (niedziela) chwile po północy na ul. Kalenkiwicza policyjny patrol zatrzymał 48-letniego rowerzystę który miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Cztery godziny później w Pasłęku na ulicy Zamkowej policjanci skontrolowali vw passata kierowanego przez 21-letnią kobietę. Kierująca nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci w związku z tym, że wyczuli od niej alkohol sprawdzili jej stan trzeźwości alkotestem. Wynik badania to 1,4 promila. Jej samochód przekazano innej trzeźwej osobie. Za kierowanie autem po pijanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze