Policjanci wspomagani przez Straż Miejską, Żandarmerię Wojskową i Straż Graniczną  będą zabezpieczali przemarsz procesji „Bożego Ciała” w Elblągu. W tym roku jest organizowanych 10 procesji, które przejdą miejskimi ulicami. Wszystko to odbędzie się jutro (4 czerwca) pomiędzy godziną 9.30 a 13.30.

W związku z tym na planowanych trasach przemarszu wystąpią czasowe utrudnienia w funkcjonowaniu ruchu. Zachęcamy uczestników ruchu drogowego do zapoznania się z trasami procesji.

      1. Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Józefa Robotnika w Elblągu, ul. Kasprowicza · od 9.30 do 11.30;  · wyjście spod kościoła ulicami: Kasprowicza, dalej Boya – Żeleńskiego, Fromborska, Wileńska, Fromborska, Nałkowskiej, Staffa, Przybyszewskiego i Niemcewicza.

      2. Rzymskokatolicka Parafia Bł. Doroty w Elblągu, ul. Rawska 16A · od 10.15 do 12.00;  · wyjście z kościoła Bł. Doroty z Mątów w Elblągu, przejście ulicami Rawska, Pabianicka, Grottgera, Morszyńska, Pabianicka i ul. Rawską powrót do kościoła.

      3. Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu, ul. Robotnicza 69 · około godziny 10.45 do 13.00; · przejście ulicami: Jaśminowa, Robotnicza, Pionierska, Kajki, Krzyżanowskiego, Beniowskiego, Pionierska, Fałata, Cicha, Brzozowa i Jaśminową do kościoła M.B. Królowej Polski.

      4. Rzymskokatolicka Parafia Bł. Franciszki Siedliskiej, ul. Willowa 26 w Elblągu · około godziny 11.45 -13.00; · z kościoła Bł. Franciszki Siedliskiej przy ul. Willowej 26 przejście ulicami: Willowa, Sadowa, Kolejowa, Kossaka, Chełmońskiego, Wyczółkowskiego i ul. Willową powrót do kościoła.

      5. Rzymskokatolicka Parafia św. Brunona przy ul. Kosynierów Gdyńskich 61 w Elblągu · od godz. 10.50 do 11.40; · z kościoła przy ul. Kosynierów Gdyńskich 61 przejście ulicami Kosynierów Gdyńskich, Słoneczna, Trybunalska, Zielona i ul. Kosynierów Gdyńskich powrót do kościoła.

      6. Rzymskokatolicka Parafia Księży Marianów p.w. Wszystkich Świętych ul. Agrykoli · około godziny 11.10 do ok. 12.10; · z kościoła w górę ul. Agrykola do ronda – ul. Kościuszki z ul. Wspólną, następnie ul. Sienkiewicza do ul. Agrykola i powrót do kościoła.

      7. Parafia Rzymskokatolicka Św. Mikołaja Sanktuarium Krzyża Świętego w Elblągu, ul. Mostowa 18 · od godz. 11.00 do 13.00; · z Katedry Św. Mikołaja ulicami: Wodna, Św. Ducha, Wigilijna, Giermków, Hetmańska, 1-go Maja, Pocztowa, Wigilijna, Przymurze, Rzeźnicka i ul. Mostową powrót do Katedry.

      8. Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Elblągu wraz z Parafiami p. w. Św. Rodziny i p. w. Św. Pawła w Elblągu · od godz. 11.00 do 13.00; · z Kościoła Św. Rodziny:  Odrodzenia, Płk. Dąbka, Węgrowska, Robotnicza, Krakusa, Klimuszki do kościoła Św. Pawła, następnie: Obrońców Pokoju, Wiejska Podgórna do kościoła Św. Wojciecha, a następnie ul.: Wiejską, Odrodzenia do kościoła Św. Rodziny.

      9. Parafia p.w. Trójcy Świętej w Elblągu, ul. Kielecka 16 · od godziny 10.30 do godz. 12.00; · z kościoła przy ul. Kieleckiej 16 w Elblągu przejście ulicami: Kielecka, Łódzka, Skrzydlata, Mielczarskiego, Malborska, Łódzka, Olsztyńska i ul. Kielecką powrót do kościoła.

      10. Parafia Rzymskokatolicka p.w. Rafała Kalinowskiego w Elblągu wraz z Rzymskokatolicką Parafią Świętego Brata Alberta Salwatorianie, ul. Częstochowska 28 w Elblągu · od godz. 11.30 do 13.30; · z kościoła Świętego Brata Alberta przejście ulicami: Legionów, Niepodległości, Broniewskiego Sobieskiego do kościoła Św. Rafała Kalinowskiego.

Osobami odpowiedzialnymi za prawidłowy przebieg procesji są proboszczowie parafii.

Apelujemy do wszystkich wiernych z parafii całego miasta, którzy będą brali udział w przemarszu, o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, wiodącej do miejsca spotkania.

Prosimy wszystkich uczestników, aby podczas przemarszu o ile to możliwe korzystali z chodników, co w znaczny sposób wpłynie na bezpieczeństwo i płynność ruchu oraz jednocześnie ułatwi pracę policjantom. Jednocześnie apelujemy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Komentarze