Decyzją , Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, podinspektor Edward Szydłowski od 01 czerwca br. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.

Komendant Szydłowski będzie sprawował nadzór nad pionem kryminalnym. To doświadczony policjant, w służbie od 24 lat. Ostatnio pełnił funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Pasłęku.

Wczoraj (01 czerwca) w auli elbląskiej komendy odbyła się uroczystość, podczas której mł. insp. Andrzej Zielonka, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, mianował podinsp. Edwarda Szydłowskiego na stanowisko zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Nowy komendant będzie sprawował nadzór nad służbą kryminalną. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W 2011 roku był odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Nowy szef pionu kryminalnego ma 45 lat, jest żonaty i ma dwoje dzieci (córka 21 lat i syn 17). Jego hobby to sport i turystyka. W wolnym czasie gra w piłkę nożną. Od urodzenia mieszka w Pasłęku.

Nowym zastępcą komendanta policji w Elblągu został podinspektor Edward Szydłowski– Nie obawiam się nowego wyzwania. Wiem z jaką kadrą przyjdzie mi pracować. To są fachowcy. Jednym z priorytetów dla mnie to zaginięcia i poszukiwania. Policjanci, którzy pracują przy tego typu sprawach potrzebują wyjątkowego wsparcia. Takie wsparcie będę starał się im zapewnić. Bo przecież liczy się czas, rozwaga, spokój i współpraca specjalistów na każdym poziomie. Cieszę się, bo fachowców tu nie brakuje. – mówił podinspektor Edward Szydłowski.

– Na terenie działania KMP Elbląg jest kadra wykształconych, doświadczonych i wartościowych ludzi. Cieszy mnie to, że była możliwość mianowania na to stanowisko funkcjonariusza z Pasłęka – przyznał mł. insp. Andrzej Zielonka, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Z kolei inspektor Marek Osik, szef elbląskich policjantów, pogratulował swojemu zastępcy i podkreślił wagę współpracy policji z prokuraturą. – Zmienia się kodeks postępowania karnego, mamy bardzo dużo postępowań, które wymagają zwiększonego nadzoru. Cieszy mnie, że wybór padł na podinspektora Szydłowskiego.

Komentarze