Dziś o godzinie 14.00 policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń odwiedzili kilka miejsc w których wspólnie z młodzieżą wzięli udział w ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Zryw wolnych serc”.  

Multikino, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 16 oraz Zespół Szkół Technicznych – wszędzie tam z młodzieżą byli policjanci i wszędzie tam mówiono o profilaktyce antyuzaleznieniowej.  Łącznie w elbląskich spotkaniach wzięło udział ponad 1000 uczniów.

Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

Policjanci podczas spotkań odczytali także odezwę społeczności PaT – Profilaktyka a Ty.

– Chodziło o to by zaprosić do tego gestu wszystkich, tam gdzie mieszkamy w czerwcowe popołudnie – mówi nadkom. Alina Zając z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń. – Mówimy o tym,  aby narkotyki, dopalacze, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia.  Każde z poniedziałkowych spotkań poprzedzone było krótką prelekcją dotyczącą uzależnień i zagrożeń.

Ogólnopolscy organizatorzy akcji mówią, że sam gest budzący świadomość to tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczy tak dużo.

Komentarze